| Model | M404DW |
|---|---|
| Colour/Mono | Mono |
| Device Type | Monochrome Laser Printer |
| Print Speed | 40 pages per minute (A4) |
| Paper Sizes | A4, Min/Max: 76x127mm/216x356mm |
| Media Weight | Min 60GSM – Max 200GSM |
| Paper Trays | MP/Tray 1 – 100 sheets, Tray 2 – 250 Sheets |
| Connectivity | Network, USB, WiFi |
| Dimensions | 380 x 350 x 216mm |
| Weight | 8.7kg |
| Other | N/A |
HP Laserjet Pro M404DW A4 Monochrome Laser Printer
The HP LaserJet Pro M404DW A4 Monochrome Laser Printer is a no-nonsense, black-and-white A4 laser printer, perfect for printer rentals where compatibility, reliability, and a compact design are essential. Its streamlined functionality makes it an excellent choice for businesses looking for printer rentals that deliver consistent performance in a small footprint.
Offering features such as double sided (Duplex) printing as well as USB, Ethernet and Wireless connectivity along with support for a variety of paper sizes and weights, all in a very compact package, there is not many situations where the HP Laserjet Pro M404DW A4 Monochrome Laser Printer won’t suit.

