| Model | Galaxy S23+ |
|---|---|
| CPU | Qualcomm SM8550-AC Snapdragon 8 Gen2 Octa Core |
| Storage | 256GB |
| Screen Size | 6.6" AMOLED (1080×2340) Rounded Edge Display with Multi Touch |
| Front Camera | 12MP Camera with 4K Video Recording |
| Rear Camera | 50MP Main Sensor + 12MP Ultra-Wide Lens + 10MP Telephoto Lens |
| Features | 3-Axis Gyro, Accelerometer, Barometer, Fingerprint, Geomagnetic, Hall, HR, NFC, Proximity and RGB Light Sensors, USB-C |
| Unlock Status | Unlocked for all Telco's |
| Colours Stocked | White |
Samsung Galaxy S23+ delivers smooth performance in a sleek, premium design. Powered by a fast Snapdragon processor, it features a large vibrant display, advanced camera system, and long-lasting battery life. Built for everyday speed, photos, and all-day reliability.
