| Model | Galaxy S23 |
|---|---|
| CPU | Qualcomm SM8550-AC Snapdragon 8 Gen2 Octa Core |
| Storage | 128GB |
| Screen Size | 6.1" AMOLED (1080×2340) Rounded Edge Display with Multi Touch |
| Front Camera | 12MP Camera with 4K Video Recording |
| Rear Camera | 50MP Main Sensor + 12MP Ultra-Wide Lens + 10MP Telephoto Lens |
| Features | 3-Axis Gyro, Accelerometer, Barometer, Fingerprint, Geomagnetic, Hall, HR, NFC, Proximity and RGB Light Sensors, USB-C |
| Unlock Status | Unlocked for all Telco's |
| Colours Stocked | Green, White |
The Samsung Galaxy S23 is a feature packed member of Samsung’s flagship S23 range of smartphones and offers performance and functionality gains over those in the “S” series that came before it.

