| Model | Galaxy S10 |
|---|---|
| CPU | Qualcomm SM8150 Snapdragon 865 Octa Core |
| Storage | 128GB |
| Screen Size | 6.1" (1440×3040) Rounded Edge Display with Multi Touch |
| Front Camera | 10MP Camera with 4K Video Recording |
| Rear Camera | 16MP UltraWide + 12MP Wide + 12MP Telephoto Lens with 4K Video Recording |
| Features | Accelerometer, Barometer, Fingerprint, Geomagnetic, Hall, HR, NFC, Proximity and RGB Light Sensors, USB-C |
| Unlock Status | Unlocked for all Telco's |
| Colours Stocked | Black, White |
The Samsung Galaxy S10 takes Smartphone functionality to the next level with practically all features and functions improved upon when compared to those which have come before it.
