| Model | 32E1N3600LA/75 |
|---|---|
| Screen Size | 31.5" |
| Max Resolution | 2560×1440 |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Inputs | 1x DisplayPort, 1x USB-C, 2x HDMI |
| Built In Speakers | Stereo 2x 5W Internal |
| Features | 100×100 VESA, 4x USB-A Ports, Tilt Adjustable |
| Recommended Use | Business Use |
Philips 32E1N3600LA/75 32″ QHD USB-C Monitor
The Philips 32E1N3600LA/75 32 Inch QHD USB-C Monitor, as its name suggests, offers USB-C connectivity to host devices such as PC and Mac Desktops and Notebooks, eliminating the need for separate cables for a video connection and data connection to the integrated USB hub. For applications requiring a direct video connection, this monitor still provides a pair of HDMI 2.0 ports and a single DisplayPort 1.4 port onboard.



