| Model | FlexScan EV2750 |
|---|---|
| Screen Size | 27" |
| Max Resolution | 2560×1440 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Inputs | 1x DisplayPort, 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x VGA |
| Built In Speakers | Stereo 1W Internal |
| Features | 100×100 VESA, Height Adjustable, Picture by Picture, Pivot, Tilt Adjustable |
| Recommended Use | Business Use, Medical Use |
Eizo FlexScan EV2750-BLACK Enterprise LCD Monitor
The Eizo FlexScan EV2750 LCD Monitor offers the ultimate in display flexibility. Featuring a height, pivot, tilt and swivel adjustable stand, this display will suit any rental application – be it landscape, portrait or even wall mounted. Further flexibility is provided by the numerous display input/output ports, including VGA, Display Port, DVI and HDMI input.



