| Model | PB279Q |
|---|---|
| Screen Size | 27" |
| Max Resolution | 3840×2160 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Inputs | 1x DisplayPort, 1x Mini-Display Port, 4x HDMI |
| Built In Speakers | Stereo 2W Internal |
| Features | 100×100 VESA, Height Adjustable, Pivot, Swivel, Tilt Adjustable |
| Recommended Use | Business Use |
Asus PB279Q 27″ 4K UHD Monitor
With support for up to four UHD HDMI ports and additional USB ports, the ASUS PB279Q 27 Inch UHD 4K Monitor has all bases covered. This 4K ASUS UHD monitor is a high-capability monitor with a high refresh rate and crystal clear picture quality. This monitor is suitable for use with both PC and Mac workstations as well as Linux operating systems. It offers a refresh rate of 60 Hz, with a less than five millisecond response time.


