| Model | Probook 450 G8 |
|---|---|
| CPU | Intel Core i5 – 11th Generation |
| RAM | 8GB DDR4 RAM |
| Graphics | Integrated Graphics |
| Storage | 256GB |
| Screen Size | 15.6" FHD (1920×1080) 250-1000nits Anti-glare |
| O/S | Windows 11 Enterprise |
| Ports | 1x 3.5mm, 1x HDMI, 1x USB-C, 2x USB-A |
| Dimensions | 359 x 240 x 20mm |
| Weight | 1.74kg |
| Other | Bluetooth, Built-in Mic, Webcam, WiFi |
HP ProBook 450 G8 15 Inch 1080P Notebook
The HP ProBook 450 G8 Notebook continues to offer the reliability and functionality users have come to expect of HP’s Probook business oriented notebook computers, building upon the reputation earned by the previous generations.



