| Model | Probook 450 G7 |
|---|---|
| CPU | Intel Core i5 – 10th Generation |
| RAM | 8GB DDR4 RAM |
| Graphics | Integrated Graphics |
| Storage | 256GB |
| Screen Size | 15.6" FHD (1920×1080) 250nits Anti-glare |
| O/S | Windows 11 Enterprise |
| Ports | 1x 3.5mm, 1x HDMI, 2x USB-A, 2x USB-C |
| Dimensions | 359 x 240 x 20mm |
| Weight | 2kg |
| Other | Bluetooth, Built-in Mic, Webcam, WiFi |
HP ProBook 450 G7 15 Inch 1080P Notebook
The HP ProBook 450 G7 Notebook builds upon the performance offered by previous probook 450 generations and is suited to all but the most demanding laptop rental applications.



