| Model | Latitude 3750 |
|---|---|
| CPU | Intel Core i7 – 6th Generation |
| RAM | 8GB DDR3 RAM |
| Graphics | 2GB Dedicated – nVidia 920M |
| Storage | 256GB |
| Screen Size | 15.6" FHD (1920×1080) 250nits Anti-glare |
| O/S | Windows 11 Enterprise |
| Ports | 1x 3.5mm, 1x HDMI, 1x Mini-DisplayPort, 1x VGA, 4x USB-A |
| Dimensions | 299 x 213 x 17mm |
| Weight | 2.1kg |
| Other | Bluetooth, Built-in Mic, Internal DVD-RW, Webcam, WiFi |
Dell Latitude 3750 Notebook
The Dell Latitude 3750 Notebook Computer offers high performance computing in a relatively compact and lightweight 15 inch package and is suited to all manner of laptop computer rental applications.
