| Model | Latitude 3500 |
|---|---|
| CPU | Intel Core i5 – 8th Generation |
| RAM | 8GB DDR4 RAM |
| Graphics | Integrated Graphics |
| Storage | 256GB |
| Screen Size | 15.6" HD (1366×768) 250nits Anti-glare |
| O/S | Windows 11 Enterprise |
| Ports | 1x 3.5mm, 1x HDMI, 1x USB-C, 1x VGA, 3x USB-A |
| Dimensions | 378 x 255 x 18mm |
| Weight | 1.98kg |
| Other | Bluetooth, Built-in Mic, Webcam, WiFi |
Dell Latitude 3500 Notebook
The Dell Latitude 3500 Notebook Computer is ideal for those looking to rent a no-nonsense notebook computer able to cope with most business related computing tasks.
