| Model | Optiplex 7470 |
|---|---|
| CPU | Intel Core i5 – 9th Generation |
| RAM | 8GB DDR4 RAM |
| Graphics | Integrated Graphics |
| Storage | 256GB |
| Screen Size | Integrated 23.8" Full HD (1920×1080) LCD with Capacitive Touch |
| O/S | Windows 11 Enterprise |
| Ports | 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x Headphone/Mic Combo Jack (3.5mm), 6x USB-A |
| Weight | 6.1kg |
| Dimensions | 54 x 5.3 x 34.4cm |
| Other | Bluetooth, Built-in Mic, Card Reader, Webcam, WiFi |
Dell Optiplex 7470 24 Inch All-In-One Touch Screen Desktop
The Dell Optiplex 7470 24″ All-In-One (AIO) Touch Screen Desktop Computer offers the ultimate in versatility when it comes to a desktop computing platform and is suited to most desktop computing applications, especially those which require the added functionality of touch operation.



