| Model | Optiplex 7440 |
|---|---|
| CPU | Intel Core i5 – 6th Generation |
| RAM | 8GB DDR4 RAM |
| Graphics | Integrated Graphics |
| Storage | 256GB |
| Screen Size | Integrated 23.8" Full HD (1920×1080) LCD Display, 250nits |
| O/S | Windows 11 Enterprise |
| Ports | 1x HDMI, 1x Headphone/Mic Combo Jack (3.5mm), 8x USB-A |
| Weight | 9.7kg |
| Dimensions | 57.52 x 6.28 x 39.29cm |
| Other | Bluetooth, Built-in Mic, Webcam, WiFi |
Dell Optiplex 7440 24 Inch All-In-One Desktop Computer
The Dell Optiplex 7440 24″ All-In-One (AIO) Desktop Computer combines outstanding performance suited to most desktop computing applications with the convenience of an all-in-one form factor, the computer and associated hardware integrated into the 24″ Full HD Display.



