| Model | Probook 450 G6 |
|---|---|
| CPU | Intel Core i5 – 8th Generation |
| RAM | 8GB DDR4 RAM |
| Graphics | 2GB Dedicated – nVidia MX130 |
| Storage | 256GB |
| Screen Size | 15.6" FHD (1920×1080) 250nits Anti-glare |
| O/S | Windows 11 Enterprise |
| Ports | 1x 3.5mm, 1x HDMI, 2x USB-A, 2x USB-C |
| Dimensions | 359 x 240 x 20mm |
| Weight | 2kg |
| Other | Bluetooth, Built-in Mic, Webcam, WiFi |
HP ProBook 450 G6 1080P Notebook
The HP ProBook 450 G6 1080P Notebook offers an excellent balance between performance and value, suiting all but the most demandingĀ laptop rentalĀ applications.



