| Model | ProBook 450 G5 |
|---|---|
| CPU | Intel Core i7 – 8th Generation |
| RAM | 8GB DDR4 RAM |
| Graphics | 2GB Dedicated – nVidia 930MX |
| Storage | 256GB |
| Screen Size | 15.6" FHD (1920×1080) 250nits Anti-glare |
| O/S | Windows 11 Enterprise |
| Ports | 1x 3.5mm, 1x HDMI, 1x USB-C, 1x VGA, 3x USB-A |
| Dimensions | 376 x 264 x 21mm |
| Weight | 2kg |
| Other | Bluetooth, Built-in Mic, Webcam, WiFi |
HP ProBook 450 G5 1080P Notebook
The HP ProBook 450 G5 1080P Notebook follows on from Hire Intelligence’s Probook G2 and Probook G4 offerings and brings the power of 8th generation intel processors, suited to even the most demanding portable computer rental applications.



