| Screen/Panel Count | 9x Panels (3×3) |
|---|---|
| Panel Size | 55" |
| Panel Type | 120Hz E-LED BLU |
| Total Size | 165" |
| Maximum Resolution (Per Panel) | 1920×1080 (16:9) Full HD |
| Brightness | 450 nits |
| Bezel Width | 5.5mm |
| Mounting Options | Floor Mounted / Free Standing, Flown / Ceiling Mounted, Wall Mounted |
Samsung 165 Inch 3×3 Semi-Seamless Video Wall
Large and imposing is the best way to describe the Samsung 165 Inch 3×3 Semi Seamless Video Wall. With a display area measuring over 3.6m wide by 2m high, you can maximise the impact with our video wall solution.



