| Model | LH65QBHRTBC/XY, QB65H-TR |
|---|---|
| Screen Size | 65" |
| Max Resolution | 4K (3840 x 2160) |
| Connectivity | 1x DVI-D, 3x HDMI, Display Port, USB Playback |
| Built In Speakers | 2x 10W Full Range |
| Dimensions | 149 x 9 x 90cm |
| Weight | 38.5kg |
| Mounting Options | VESA 600×400 |
| Number of Touch Points | 10-Point Multi Touch |
| Other | Smartboard/e-Board Function |
Samsung QB65H-TR 65 Inch UHD Interactive Touchscreen and Smartboard
Are you running an event or showcase where you are in need of the latest technology? You can turn your event into an engaging and interactive smash, using displays like the Samsung QB65H-TR 65 Inch UHD Interactive Touchscreen from Hire Intelligence.
The Samsung QB65H-TR (LH65QBHRTBC/XY) 65 Inch UHD Interactive Touchscreen and Smartboard is an immersive experience that is suited to all mode of touch and interactive display applications. The super crisp UltraHD display will have users amazed by its picture quality. This touchscreen display uses high precision IR type interactive touchscreen technology and is able to track up to 10 touch points simultaneously. This makes it ideal for events or meetings where collaboration is key.



