| Model | CreateBoard 86TR3DJ-B |
|---|---|
| Screen Size | 86" |
| Max Resolution | 4K (3840 x 2160) |
| Connectivity | 3x HDMI, USB Playback, VGA |
| Built In Speakers | 2x 10W Full Range |
| Dimensions | 196 x 8.7 x 116cm |
| Weight | 67.5kg |
| Mounting Options | VESA 800×600 |
| Number of Touch Points | 20-Point Multi Touch |
| Other | Smartboard/e-Board Function |
LG CreateBoard 86TR3DJ-B 86 Inch UHD Interactive Touch Screen and Smartboard
When too much touchscreen just isn’t enough, Hire Intelligence has you covered with the enormous LG CreateBoard 86TR3DJ-B 86 Inch UHD Interactive Touch Screen.
Designed with collaboration in mind, the LG CreateBoard 86TR3DJ-B 86 Inch UHD Interactive Touchscreen features 20 simultaneous points of touch making for more effective group/team interactive applications via both touchscreen applications on a connected PC and via the integrated Whiteboard function.


