| Model | MLH32LL/A |
|---|---|
| CPU | Intel Core i7 – 6th Generation |
| RAM | 16GB |
| Graphics | 2GB Dedicated – AMD Radeon RX550 |
| Storage | 256GB |
| Screen Size | 15.4" Retina Display (2880×1800) LED Backlit, 500nits |
| O/S | MacOS 12 (Monterey) |
| Ports | 1x Headphone / Mic Combo Jack (3.5mm), 4x USB-C / Thunderbolt |
| Dimensions | 349 x 241 x 15mm |
| Weight | 1.83kg |
| Other | 720p FaceTime HD Camera, Backlit Keyboard, Bluetooth, Touch Bar, WiFi |
Apple MacBook Pro 15″ with Retina Display
The Apple MacBook Pro 15 Inch with Touchbar Notebook builds upon the functionality available from previous models with the addition of the customisable colour touchbar display to the keyboard. This allows adaptive access to apps, controls and shortcuts.


