| Model | Mac Studio |
|---|---|
| CPU | Apple Silicon M2 Max 12-Core |
| RAM | 32GB RAM |
| Graphics | Apple Silicon 30 Core |
| Storage | 512GB |
| Screen Size | Not Included – Available Upon Request |
| O/S | MacOS 15 (Sequoia) |
| Ports | 1x Ethernet (RJ45), 1x HDMI, 1x Headphone/Mic Combo Jack (3.5mm), 2x USB-A, 4x USB-C / Thunderbolt |
| Weight | 2.7kg |
| Dimensions | 197 x 197 x 95mm |
| Other | Bluetooth, Card Reader, WiFi |
Apple Mac Studio M2 Max 12 Core Desktop Computer
It’s often said that good things come in small packages and that idiom certainly holds true for the Apple Mac Studio M2 Max 12 Core Desktop Computer. The combination of the extremely powerful M2 Max Silicon Chip and unprecedented connectivity in such a small package really packs a wallop making this computer suitable for even the most demanding design and production applications.



